NHL vs FIFA a budoucnost

Dlouhá historie


Porovnání těchto dvou není jednoduché. Obě hry mají dlouhou historii a rozhodně i své skalní příznivce. Zástupci obou herních skupin se určitě budou bít za tu svoji hru. Ale určitě se najdou i tací, kteří rádi hrají obě hry a jsou fanouškem obou těchto EA her. Oba herní titulky NHL i FIFA již vychází přes 20 let. NHL tituly vychází na Windows od roku 1997 a celkem vydala společnost EA games téměř 30 hokejových her pro různé platformy. FIFA tituly vychází na Windows od roku 1996 a celkem bylo touto společností vydáno cca 25 fotbalových titulů.

Platforma


Zastánci NHL mají v současnosti na výběr z Playstation a Xbox, poslední verze pro desktop (Windows) byla vydána v roce 2008. S rozmachem internetu, tabletů a mobilních telefonů však roste tlak na výrobce her, kteří neví, kam dřív skočit a kterou platformu vlastně podporvat. Krom zanedbávaných desktopových herních sestav (které mají většinou nadstandardní výkon, ale naopak se musí řešit různé nekompatibility hardware a operační systém), dvou oblíbených herních konzolí (kde se vývojáři musí brzdit, jelikož musí podporovat i starší typy konzolí) se na svět derou i mobilní zařízení s Androidem (či iOS), které najednou všichni mají a chtěli by si na nich zahrát své oblíbené hry. Nelze se tedy divit, že se množí myšlenky, jak zpřístupnit hry všem hráčům naráz a na všechny platformy.


Hledání universální platformy


Možná Vás to překvapí, ale universální platforma již existuje. Je to webový prohlížeč. Za poslední dekádu se z běžného prohlížeče statického textu a obrázků vyvinul obrovský ekosystém všemožně využitelných technologií. Například z moderního prohlížeče je (díky schopnosti dnešního Javascriptu) možné nabootovat CD s operačním systémem, naistalovat si hru a tu si zahrát (viz např. zde). A že to může být pomalé? Dnešní Javascript díky umožňuje relativně efektivní přístup ke grafické kartě, například pomocí WebGL. Ale to jsme trochu technicky odbočili... pointa je, že webové hry zažívají obrovský boom. Dnes si můžete na webu zahrát skoro všechny typy her. Od pravěkých her přes emulátory až po nejmodernější 3d hry. Taktéž si můžete vybrat libovolný žánr od textovek, arkád přes hopsačky až po reálné simulace. Například si můžete zahrát starburst aniž byste vytáhli paty z domova. Hrát z webového prohlížeče doma je mnohem pohodlnější, než stát u automatu v zakouřené hospodě. A požitku ze hry rozhodně přidá i mnohem graficky propracovanější grafika a efekty.

Na jaké platformě hrajete vy?


Prosím, napište v diskuzi na čem hrajete teď, ale i na čem byste chtěli hrát v budoucnu. A než se jako skalní příznivci své hry pustíte do krvavé bitvy dole v diskuzi, nezapomeňte na emoce, které může v někom vyvolat hanění hry, kterou někdo hraje třeba i 20let.


Napsal Samuraj dne 18.04.2016.Komentáře:

Zatím nejsou žádné komentáře.

Přidat komentář:


Autor: Pro zalomení řádku používejte enter.
WWW adresa je nepovinná - zadávejte bez http://
WWW:
Text:
Antispam ochrana, vypočítejte: 10 + 5 =